Türkiye'nin En Büyük Online Tabela Reklam Satışı Sitesi.
Logo
Sıkça Sorulan Sorular - Tabela Reklam

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital Baskı da Kullanılan Terimler
 
Dijital Baskı: Geleneksel ofset baskı tekniğinde kullanılan, film ve klasik anlamdaki kalıp gibi iki vazgeçilmez unsurun ortadan kaldırılmasıyla, herhangi bir fotoğraf, diapozitif, negatif ve basılmış görüntünün, tarayıcılarla yada doğrudan dijital kameralar yoluyla bilgisayara aktarılarak, üzerinde çalışılıp değişiklikler yapılmasına; bilgisayarda metin, grafik, çizim v.b. birleştirilerek bir grafik dökümanın bir dijital baskı makinası yardımıyla doğrudan baskı materyaline basılmasına olanak tanıyan sistemin geneline verilen addır.

DIGITAL BASKI TEKNİKLERİ: NIP (non – impact printing) yani (dokunmasız baskı) türleri

1- Elektrofotoğrafik ve elektrografik sistemler: Büro fotokopi cihazlarının çoğunluğu ve lazer yazıcıların temel tekniği bu gruba girer.

2- Elektrosensitif sistem: cereyan akım vasıtasıyla bazı maddeler değişime uğramaktadır. Daha çok küçük baskı sahası olan cihazlarda tatbik edilir. Örneğin, printer li masa hesap makinası.

3- Manyetografi sistemleri: Elektrostatik sistemlerde olduğu gibi görüntü tonerle elde edilir.

4- Inkjet sistemler: Mürekkep damla damla püskürtülür ve görüntü bu sayede olur.

5- Termografi sistemleri: Görüntü ısı yoluyla sağlanır. Bunun için renkli hassaslaştırılmış bantlar ısınmış veya sıvanmış malzeme kullanılır. Uygulama sahası yavaş renkli yazıcılar ve dijital renkli fotokopi cihazlarıdır.

DIGITAL IMAGE: Bir görüntünün bilgisayar ortamına taşınarak orada çeşitli görsel malzemelerle desteklenip işlendikten sonra bir digital baskı makinasından çıkış alınmasına denir.

RIP(Raster Image Prosesor): Bilgisayarda hazırlanan (postscript dili ile) metin , grafik ve resimleri bir yazıcının ve pozlandırıcının anlayabileceği dile çeviren yüksek performanslı, prosesor (hesaplayıcı) dır.

DIŞ MEKAN BASKI: Dış mekanda kullanılan reklam ve tanıtım amaçlı broşür, afiş, bilboard, araba üstüne yapıştırılan stickerler vb. gibi malzemelerin hazırlanmasında kullanılan baskı çeşitleridir.

Dijital baskı yöntemiyle dış mekan baskı:

1- Branda Baskı: Binalar üzerine yapılan reklam çalışmaları bu gruba girer.

2- Saç Tabela Üzerine Vinyl Baskı: Saç tabela üzerine yapıştırılan reklam afişleridir.

3- Araç Üzerine Uygulama: Folyoya dijital baskı yapılır. Parça parça basılan iş araç üzerine ısıyla giydirilir. Isıyla işin araç üzerine iyice kavranması sağlanır.

4- Yol Kenarları Reklamları: Kuşe yada 1. Hamur kağıda dijital baskıyla basılır.

5- Üç Boyutlu Reklam Panoları: Grafik solvent bazlı mürekkeple vinyl yada folyo üzerine basılır.

6- Yer Grafikleri: Sürtünmeye dayanıklı solvent bazlı mürekkep kullanılarak baskı yapılır. Laminasyon malzemesiyle(Floor Graphic) sürtünmeye karşı laminasyon yapılır.

7- Megalight Orta Refuj Işıklı Reklam Panoları: Grafik ters olarak durantrans denilen yarı opak bir malzemeye basılır.

8- Creative Cephe Kaplama Baskılar: Vinyl ile hazırlanan grafik solvent bazlı mürekkeple basılır. Mağaza ve alışveriş merkezlerine dış kısmına bu baskı türü ile reklam asılır.

9- Mağaza Cephe Uygulamaları: İstenilen büyüklükte iş hazırlandıktan sonra makina ebadına göre parça parça basılır. Laminasyonla birleştirilir.

10- Bilboardlar: Çeşitli gramajlarda 1. Hamur kağıtlara istenen grafik basılır.

11- Posterler: Kuşe kağıda, muşambaya, kumaşa veya vinyl üzerine solvent bazlı mürekkeple baskı yapılır.

12- Bez afişler: Grafik kumaş üzerine istenilen ebatta basılır. Bayrak baskıları gibi.

İÇ MEKAN (İN DOOR) BASKI:

1- Vitrin İçi Uygulamalar: Vitrin içine yapıştırılan uygulamalardır.

2- Sanatsal Baskılar: Tuval ve Canvas üzerine çalışılmış bir resim ve tablo gibi sonuç veren baskılardır.

3- Stand Sistemi Oluşturma: Basılan iş stand şekline göre parçalar ayrılarak işi standa yapıştırılır.

4- Cam Grafikleri: Cam yüzeyleri için üretilmiş delikli bir materyal üzerine baskı yapılır. One way vision malzemesine baskı gerçekleştirilir. İçerden bakıldığında dışarısı gözükür, dışardan bakıldığında içersi gözükmez sadece imaj gözükür.

5- Market, İş Merkezi ve Bunun Gibi Yerler İçin Reklam Panoları Uygulamaları: Dış havaya maruz kalmayacağı için laminasyona gerek yoktur.

6- Dekorasyon Uygulamaları ve Işıklı Baskılar: Hazırlanan grafik duratrans denilen yarı transparan bir malzemeye basılır.

7- Branda Üzeri Uygulamalar: Baskı materyali brandadır. Baskısı bittikten sonra elastik bir yapıya sahip olduğundan istenilen her yere monte edilebilir.

8- Fotoğraf Baskıları: Fotoğraf kağıdına yapılan fotoğraf baskılarıdır.

9- Işıklı Reklam Panaloarı: Backlight duratrans malzemesi üzerine baskısı yapılır. Restaurantların ışıklı iç mekan tabelalarında kullanılır.
 
 
Kredi Kartı Güvenliğimiz için kullandığınız sertifika nedir? 
 
Cevap :  Kredi kartı bilgileriniz RapidSSL ile şifrelenerek, bilgiler hiç bir şekilde sunucuda veya database'de tutulmadan direk bankaya gönderilir. Kredi kartı bilgileri 128-256 Bit arasında şifreleme yapılarak direk bankaya gönderildiğinden kredi kartı bilgilerine hiç bir şekilde ulaşılamaz. Kullandığımız RapidSSL'in özellikleri aşağıdaki gibidir;
 
RapidSSL diğer tüm SSL Sertifikaları gibi x509 ve PKCS standartlarına uygundur. 1024 bit anahtarlı asimetrik (RSA) ve istemcinin gücü oranında 256 bit'e kadar simetrik (RC4, AES) anahtar kullanarak şifreleme yapmaktadır.. RapidSSL sertifikaları "Equifax Secure Global eBusiness CA-1" Sertifika Otoritesi Kök sertifikası özel anahtarı ile imzalanmaktadır.
 
Nasıl Alışveriş Yapabilirim?
 
Cevap :
- Kredi kartı
- Havale
- Kapıda Ödeme
 
Kredi kartı ile ödeme yapma; Sepetinizde ürün alışverişinizi tamamladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada Üyelik bilgilerinizi kontrol edip onayladıktan sonra aşağıdaki ödeme seçeneklerine geçiyorsunuz. Seçeneklerden Kredi kartı kutusunu işaretleyip alttaki kutuya sizden istenilen kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz ve siparişinizi tamamlıyorsunuz.
 
Havale ve eft ile ödeme yapma:  Sepetinizde ürün alışverişinizi tamamladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada ödeme şekillerinden havale-eft kısmını işaretliyorsunuz ve size verilen banka hesap numarasına ödemeniz gereken tutarı yatırıyorsunuz.
 
Kapıda Ödeme:
 
Sitemizin bir avantajı da Kapıda Ödeme imkanıdır. Sepetinizi tamamdıktan sonra karşınıza çıkan sayfada ödeme şekillerinden kapıda ödeme seçeneği ile adresinize ürünleri isteyebilirsiniz. Ürünlerin bedeli, Kargo ücreti ve Kapıda Tahsilat Bedeli ile birlikte kargo görevlisine verilir. 
 
 Ürünüm kargoya teslim edildiğinde nasıl takip edeceğim?
 
Cevap:  Ürünleriniz kargoya teslim edildiğinde firmamız site paneline Kargo firmanızı ve Kargo takip numaranızı kaydedecektir. Bu kargo takip numarası ile Kargo firmasının sitesinden online ve anlık olarak paketinizin ne aşamada olduğunu görmeniz mümkündür.
 
Sipariş İptali Nasıl Yapabilirim?
 
Cevap:  
 
Havale yada eft ile sipariş iptali
Havale yada eft seçeneği ile ödeme yapmayı beyan ettikten sonra ödeme yapmadan önce iptal etmek istediğiniz ürünü bekleyen siparişlerinizden iptal edebilirsiniz
 
Kredi Kartı ile sipariş iptali
Kredi kartı ile ödeme yaptıktan sonra ve ürününüz henüz kargoya verilmemiş ise Müşteri Hizmetlerimizle telefonla iletişime geçerek veya mail göndererek bilgi verebilirsiniz.İlgililerimiz ürün iptal ve kredi kartı iade işlemini en kısa sürede yapacaklardır.
 
 
 
Teslimat Şartları ve Teslimat Süreniz nedir?
 
Cevap:  Siparişleriniz, sipariş tarihinden itibaren en geç 7 iş günü içinde kargoya verilir. Kargo firmasının yoğunluk durumuna göre ürünlerinizin size ulaşma süresi  2-3 iş günüdür.
 
Siparişleriniz kargoya verildikten sonra sistemimizde kayıtlı olan mail adresinize, size teslim edecek olan kargo firması ve takip numaranız gönderilecektir.
Siparişlerinizi takip etmek için size gönderilen takip numarası ile kargo firmasının internet adresinden siparişinizin ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.
Sipariş verdikten sonra teslimat adresi değiştirilememektedir. O yüzden lütfen teslimat adresinizin doğruluğundan emin olunuz. Faturalarınız da ürün ile beraber elinize ulaşacaktır. Ancak isterseniz fatura adresini sipariş sırasında farklı adres olarak belirleyebilirsiniz. Bu durumda yine fatura sipariş adresine teslim edilecektir
 
Ürünüm Neden Gelmedi / Gecikti?
 
Cevap:  
 
1. si, kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerin doğruluğunu teyit etmemiz gerekiyor. Bu nedenle müşteri temsilcilerimiz belirtmiş olduğunuz telefon numarası ile sizinle iletişim kuracaklardır. Telefonunuz belirli nedenlerden dolayı ulaşılamaz durumda ise bir kaç denemeden sonra siparişiniz iptal edilerek tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılır. 
 
2. si, AT (Dağıtım Alanı) dışı adresler. Anlaşmalı kargo şirketlerimiz bazı köy, kırsal kesim vb. bölgelere dağıtım yapamamaktadır. Bu gibi durumlarda kargolarınız alternatif kargo şirketleri ile gönderilir. AT dışı gönderiler uzun yol mesafesi ile hesaplandığında ortalama 15 günü bulabilmektedir. 
 
3. sü, çok fazla ürün çeşiti bulunan siparişler; bazı ürünlerde geçici olarak tedarik problemleri yaşanabilir. Sepetinizde birden fazla ürün var ise ve bu ürünlerden herhangi birinde tedarik sorunu yaşanıyor ise daha fazla kargo maliyeti oluşturmamak için ürünlerinizi bir süre bekletiyoruz. Bu durum genellikle kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde yaşanmaktadır. Kredi kartı ile verilen siparişlerde bekleme süreci en fazla 1 hafta sürmektedir. 1 hafta sonunda ürün tedarik edilememişse mevcut stoğumuzda olan ürünlerin gönderimi gerçekleştirilir. Tedarik aşamasında olan diğer ürünleriniz ise stoklarımıza girdiği an ücretsiz kargo ile tarafınıza teslim edilir. Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde ise bekleme süreci 1 haftadır. 1 hafta süreç sonucunda müşteri temsilcilerimiz tarafınıza ulaşarak son durum hakkında bilgi verirler ve sizin vereceğiniz karar doğrultusunda gönderiniz gerçekleştirilir.
 
Aldığım ürünün iade şartları nelerdir?
 
Cevap:  İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
 
1- Alıcı cayma hakkını kullanmak istiyorsa; ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa tesliminden ( 7 ) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Aksi halde yapılmak istenilen iadeler kabul edilmemektedir. 
 
2- İade sebebinizin yazılı olduğu detaylı bir açıklama notu.
 
 3 - İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ile birlikte size gönderdiğimiz faturanın iki nüshasınında alt bölümünde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan ve imzaladıktan sonra (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, alt bölümündeki iade bölümü doldurulmuş ve imzalanmış olmalı) bize göndermeniz gerekmektedir. Fatura fotokopileri ile iade işlemleri yapılmayacaktır.
 
 4 - İade etmek istediğiniz ürün/ürünler şirketinize fatura edilmiş ise, geri iade ederken şirketiniz tarafından düzenlenecek İADE FATURASI ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İADE FATURASI, size gelen fatura ile birebir olacak şekilde kesilmelidir. Faturası kurumlar üzerine düzenlenen sipariş iadeleri, İADE FATURASI kesilmediği takdirde işleme alınmayacaktır.
 
 5 - İadeler kesinlikle orijinal kutu veya ambalajı ve ürünle beraber gelen tüm döküman ve tüm aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu durumda sizden orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması yada koli bandı ile bantlama işlemi uygulanmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

KATEGORİLER

BİLGİLENDİRME

İLETİŞİM & TAKİP

SOSYAL MEDYACopyright © 2018 İkiz Ofset Kraftmat Matbaacılık Reklamcılık İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti.